tel.: +420 721 508 737

Jezdecká stezka Maříž - Plačovice - Vranov nad Dyjí

Jezdecká stezka Maříž - Plačovice - Vranov nad Dyjí prochází územím Jihočeského a Jihomoravského kraje, je lehké až střední obtížnosti. Převažují štětované lesní cesty a polní cesty, na Vranovsku nutné brodit řeku. V roce 2006 je vyznačený úsek Maříž - Plačovice v délce 24km. Jezdcům a koním jsou zde k dispozici tři jezdecké stanice, které jsou vybavené úvazištěm. Hraniční přechody Vratěnín a Fratres umožňují spojení se sítí dolnorakouských jezdec­kých stezek.

Jezdecká stezka Maříž - Nová Říše (Bohuslavice)

Jezdecká stezka Maříž - Nová Říše (Bohuslavice) prochází územím Jihočeského kraje a kraje Vysočina, je lehké až střední obtížnosti. Převažují štětované lesní cesty a polní cesty, u Hejbalova mlýna nutno překročit řeku po betonovém mostě bez zábradlí. V roce 2006 je vyznačený úsek Maříž - Nová Říše (U Pazderny) v délce 42km. Jezdcťlm a koním je k dispozici sedm jezdeckých stanic (pět z nich přímo na stezce). Hraniční přechod Fratres - Slavnonice.

Greenways Praha - Vídeň

Je síť cyklistických, pěších i jezdeckých stezek mezi dvěma metropolemi ve středu Evropy. Na kole, pěšky či v sedle můžete krok za krokem odhalovat místní krajinu a její historii, přírodu, kulturu a tradice. Zelenou stezku vymysleli a pečují o ní lidé, kteří mají společný zájem o zdravé životní prostředí, zachování kulturního i přírodního dědictví a šetrný rozvoj obcí a měst, kde žijí. Projekt spravuje Nadace Partnerství ve spolupráci s občanským sdružením Greenways Praha - Vídeň za podpory mnoha dalších místních partnerů - obcí, podnikatelů i nezisko­vých organizací.

www.nadacepartnerstvi.cz, www.prahawien.greenways.info, www.pragueviennagreenways.org

Jezdecká stezka Lichtenberg - Telč je součástí systému Greenways - Zelených stezek Praha - Vídeň.