Discgolfové hřiště

DiscGolfové hřiště se v Jemnici nachází v zámeckém parku. Informační tabule a start hry je u vchodu do parku u "Večerky". Jemnické hřiště má celkem 9 košů a disky si můžete zdarma půjčit v místním infocentru.

DiscGolf je sportovní disciplína a stále více oblíbená volnočasová aktivita. Jedná se o obdobu klasického golfu - namísto holí a míčků se používají létající disky, místo jamek pak speciální koš. Discgolf vznikl v 70. letech v USA a od té doby získal již statisíce příznivců po celém světě. DiscGolf je nenáročný rekreační, ale i profi sport, který se naučíte hrát během chvíle a nezáleží přitom na pohlaví ani věku.

Cílem hry je, dokončit hřiště co nejmenším počtem hodů. Disk se hází z určeného výhoziště na cíl - jamku, která je zpravidla tvořena discgolfovým košem. Obvyklá délka jedné jamky bývá 50 - 150 metrů a průměrný hráč by ji měl běžně dokončit třemi hody (záleží na tzv. paru jamky). Po prvním výhozu hráč pokračuje z místa, kam disk dopadl a takto hází, dokud se netrefí do koše.

Hřiště bývají navržena tak, aby se hráči museli potýkat s přírodními překážkami, jako jsou stromy, keře či vodní plochy a ukázali svoje schopnosti házet různé hody. Vítězem se stává hráč, který dokončí celé hřiště (nejčastěji sestávající z 9, 12 nebo 18 jamek) nejmenším počtem hodů.


mapa
IMG-20230804-123358

Disky je možno si zdarma půjčit v informačním centru.